פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

מילים לפסיכומטרי – חלק 2

יום ראשון 31 באוקטובר, 2010

לימוד מילים לפסיכומטרי בזוגות או קבוצות

אז נכון, מחקרים שנעשו בנושא ממליצים שלא ללמוד לפסיכומטרי עם עוד אנשים, אבל דווקא קיימות המלצות חמות בלמידת מילים לפסיכומטרי עם חברים. אם אתם נתקלים במילים האלו בפעם הראשונה, אני מציעה שזה יהיה בנפרד, אבל לשם חזרה ותרגול המילים אני בהחלט בעד מציאת "חברים למילים". אתם יכולים להיפגש בסוף היום- דרך לסגור את הלמידה, או בצהרים- כדי לעשות הפסקה קלה משגרת הלימודים שלכם. אמליץ לכם להשאיר את הבוקר לעצמכם, ככה תוכלו לנצל אותו למעבר נוסף על המילים לבדכם, ותגיעו מוכנים לתרגולים בהמשך היום.

למידה עם אנשים שונים יכולה להועיל מאוד במציאת אסוציאציות, בחיבור שירים וסיסמאות על מילים, ובבחינה על המילים. מיותר לציין שהדבר גם יתרום לכישורים החברתיים שלכם, דבר שנוטה לדעוך ככל שאתם מבלים יותר זמן בבית מול הספרים…
אגב, אתם יכולים גם "לנצל" חברים טובים שלא לומדים לפסיכומטרי, כדי שיבחנו אתכם על המילים. במידה והם מסרבים, נסו טענות כמו "זה יתרום לכם בעתיד כשתעשו פסיכומטרי" או "זה יעשיר לכם את אוצר המילים". אם גם זה לא עוזר- על "ריגשי" שמעתם? (-:

המשך קריאה »


מילים לפסיכומטרי – לא מה שחשבתם

יום חמישי 28 באוקטובר, 2010

"לימוד מילים לפסיכומטרי הוא החלק הפשוט ביותר בשלבי הלמידה, ומהווה את הבסיס להצלחה במבחן. למידת כלל אוצר המילים אורכת כחצי שעה, וניתן להתחילה לקראת מועד המבחן…"
אם שמעתם את המשפט הזה ממישהו, אז כנראה שהוא אלברט איינשטיין הבא, או שהוא מעולם לא למד מילים לפסיכומטרי…

כולנו יודעים שלמידת מילים לפסיכומטרי יכולה להיות שלב מייגע במיוחד במהלך הלמידה, אם לא המייגע ביותר. זה מפני שלמידת מילים דורשת מאיתנו "לשנן כמו תוכי", או מפני שכמות המילים לפסיכומטרי נראית אינסופית.  בתכל'ס זהו ידע שברובו לא נשתמש יותר לעולם פרט למבחן וזו עוד סיבה מדוע שינון מילים לפסיכומטרי, אינו כוס התה של רובנו.

המשך קריאה »


פסיכומטרי חוזר-ללמוד לבד או בקורס פסיכומטרי

יום ראשון 24 באוקטובר, 2010

ההתלבטות הכי קשה בלימודים לקראת מבחן פסיכומטרי שני הוא האם ללמוד אליו לבד , ולא במסגרת קורס פסיכומטרי.

בואו נסקור את השיקולים ללימוד פסיכומטרי בפעם השנייה  במסגרת קורס או באופן עצמאי.
בעוד שלקראת מבחן פסיכומטרי ראשון, למעלה מתשעים אחוז מהנבחנים – עושים זאת לאחר לימוד בקורס הכנה לפסיכומטרי,
במקרה של מבחן חוזר – הרבה פחות ברור אם עדיף ללמוד בקורס או באופן עצמאי.

המשך קריאה »