פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

פטור מלימודי אנגלית בתואר ראשון

יום שלישי 15 כפברואר, 2011

כל אדם צעיר אשר מתכוון ללמוד במוסד להשכלה גבוהה יודע כי עליו לעבור מבחן פסיכומטרי אשר מהווה תנאי קבלה ללימודים. על מנת להצליח במבחן, צעירים רבים לומדים במסגרות מיוחדות אשר מטרתן להכין למבחן הפסיכומטרי ולהקל על קבלה לפקולטה המבוקשת. במסגרת המבחן הפסיכומטרי מקווים כולם לעבור בהצלחה מלאה את הפרק באנגלית על מנת לקבל פטור מלימודי אנגלית במהלך הלימודים.

מי שלא מצליח לקבל פטור, נאלץ ללמוד לימודי אנגלית במהלך התואר, דבר המכביד מאוד על הלימודים. לימודי האנגלית מתקיימים בכמה רמות בהתאם לציון שהושג בפסיכומטרי, נדרשת נוכחות מלאה, הגשת מטלות במהלך הסמסטר והצלחה במבחן. כיום ישנו פתרון המקל על מי שלא מצליח לקבל פטור מלימודי אנגלית במסגרת המבחן הפסיכומטרי באמצעות מבחן אמי"ר. הצלחה במבחן זה מאפשרת לצעיר לקבל פטור מלימודי אנגלית ופוטרת אותו מהעול שבלימודי אנגלית במהלך התואר. מתכונת המבחן זהה למבחן באנגלית הכלול במסגרת הבחינה הפסיכומטרית.

מבחן אמי"ר דורש שליטה גבוהה בשפה האנגלית. המבחן מחולק לשלושה חלקים אשר בודקים את השליטה באנגלית בהיבטים שונים. בחלק הראשון יש צורך להשלים משפטים, בחלק השני צריך לנסח מחדש משפטים ובחלק השלישי יש לקרוא טקסט אקדמי ולענות על שאלות הקשורות בטקסט. הציון במבחן מתקבל כעבור כחודש וחצי והוא מועבר אוטומטית גם למוסד להשכלה גבוהה אליו נרשם הנבחן. סקלת הציונים היא בין 150 ל-250. הציון הנכסף הוא מינימום של 234 נקודות, דבר המעניק פטור מלא מלימודי אנגלית בתואר. מי שלא השיג פטור ישובץ לקורס אנגלית בהתאם לציון שהשיג. ככל שהציון גבוה יותר, כך ישובץ הסטודנט לקורס ברמה גבוהה יותר והוא ילמד פחות שעות. לימודי האנגלית במסגרת התואר הראשון יכולים להמשך סמסטר אחד, במקרה של ציון גבוה במבחן, או מספר סמסטרים אם הציון שהושג נמוך. במקרה כזה על הסטודנט לעבור מספר קורסים במסגרת התואר.

ההרשמה למבחן אמי"ר נעשית באמצעות המרכז הארצי לבחינות ולהערכה והוא נערך במספר מועדים במהלך השנה. אין הגבלה על מספר הפעמים בהם ניתן לגשת אליו בשנה אחת. במטרה להגביר את סיכויי ההצלחה במבחן ואת האפשרות לקבלת פטור כבר בפעם הראשונה, מתקיימים קורסי הכנה מיוחדים המהווים קורסים של לימודי אנגלית המכוונים להצלחה במבחן.

הוספת תגובה

התגובה