פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

ימי התיכון נגמרו

יום ראשון 30 כספטמבר, 2012

כאשר אנו מסיימים את התיכון וסוף סוף אנו כבר נחשבים גדולים, הרי כל כך חיכינו לזה, ליום בו נוכל להיות עצמאיים, ועכשיו מה עכשיו? עלינו להתחיל לחשוב על העתיד אומנם הצבא לפנינו אך חבל לבזבז זמן מיותר אם יש לכם כמה חודשים או אפילו שנה עד הגיוס אל תבזבזו אותם בחוסר מעש, התחלו ללמוד למבחן הפסיכומטרי, הכינו את הקרקע ללימודים הגבוהים מבעוד מועד.

היסטוריה קצרה

לעתים אנו חושבים בוא ניתן לזמן לעשות את שלו, למה להקדים תרופה למכה, אנחנו עדיין לא שם ועדיין לא ממש יודעים מה אנו רוצים ללמוד. האמת שגם אף אחד לא מצפה מאיתנו לסיים את התיכון וכבר לדעת את כל המסלול האקדמאי והמסלול המקצועי שלנו. אך על דבר אחד אי אפשר לחלוק- לעולם לא ביטלו את הפסיכומטרי, למרות שמידי שנה קמים לו כמות לא מבוטלת של מתנגדים.

המדד האמין

אומנם הדעות לגבי פסיכומטרי די חלוקות, המתנגדים טוענים כי אם אפשר ללמוד למבחן באופן אינטנסיבי בכדי לענות על כמה שיותר תושבות נכונות אז מה המבחן מודד בכלל? מבחן פסיכומטרי הוא מבחן המודד את סיכויי ההצלחה שלנו במוסד אקדמאי. המוסד מציב איזה רף מסוים של ציון פסיכומטרי ובעצם מסנן את החלק היחסי, זה שנראה לו כי יש לו את סיכויי ההצלחה הגבוהים ביותר.

אז למה לבזבז את הזמן

אם אנו יודעים כי בבוא העת לאחר השחרור הצבאי ולאחר הטיסה למזרח או לדרום אמריקה נרצה להתחיל בלימודים הגבוהים או לפחות זו השאיפה שלנו, חבל לבזבז את הזמן בהתמהמהות או במחשבות מיותרות. בואו נחליט שאנו לוקחים את עצמנו בידיים ומתחילים לתכנן את העתיד, נעבור מבחן פסיכומטרי כך שיום יבוא ונחזור מהטיול הגדול נוכל ישר לנחות במוסד אקדמאי שאנו חפצים בו.

אז מה עושים

היום אנו יכולים למצוא מגוון רחב של בתי ספר ומכונים שמכינים אותנו למבחן הפסיכומטרי, כל אחד מהם מלמד בדרך שונה ובצורה שונה, המטרה בסוף היא אחת לדאוג שנקבל את הציון המרבי במבחן. אותו ציון שבעתיד יעזור לנו להתקבל לאקדמיה.

יתרונות קורס הפסיכומטרי

בדיוק כמו בתיכון כשאנו עוברים מספר שיעורים בלתי מבוטל בכדי להצליח במבחן הבגרות, המורה מלמד אותנו שיטת שונות לענות על תשובות, מגדיל את סיכויי ההצלחה שלנו. כך בשיטה זו עובד קורס הפסיכומטרי אנו לא מגיעים מופתעים למבחן. סך הכל מבחן הפסיכומטרי הוא לא ממש כמו מבחן בגרות, עלינו לצפות לרמה אחרת אך את כל זאת ועוד המדריך ילמד אותנו.

אז למה למהר

נכון שזה נשמע קצת הזוי הלו הרגע סיימנו ללמוד, כבר נתחיל בלימודים חדשים, אך עלינו להסתכל על חצי הכוס המלאה. אנחנו עדיין בסוג של מסגרת, אחרי צבא או אחרי הטיול יהיה לנו קשה מאוד לחזור לתלם של לימודים, עכשיו אנו עוד מוכנים לפתור בעיות, עכשיו עוד האנגלית טרייה בראשנו, עכשיו עברנו בגרויות הגיע הזמן להיכנס למגרש של הגדולים.

הוספת תגובה

התגובה