פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

מבחן הפסיכומטרי מה באמת חשוב

יום ראשון 30 כספטמבר, 2012

אנו יודעים את החשיבות של מבחן הפסיכומטרי, אנו יודעים איזה ציון אנו צריכים לקבל בכדי ללמוד במקום מסוים או בחוג מסוים, חלקנו שמענו שמבחן הפסיכומטרי הוא אולי המבחן הקשה ביותר שנעבור בחיינו, עכשיו רגע לפני שאנו עומדים להתחיל ללמוד חשוב לדעת איך מורכבת הבחינה וממה מורכב הציון.

הכל על פסיכומטרי

כבר שמענו רבות על מבחן הפסיכומטרי, שמענו שאנו צריכים לתרגל ולקרוא הרבה אנגלית, לפתור הרבה בעיות במתמטיקה ולדעת הבנת הנקרא. אולי חלקנו יודעים כמה זמן המבחן עורך ומכמה שאלות הוא מורכב. אך אם אתם רוצים לשמוע מעט יותר בהרחבה לפני שאתם מתחילים בקורס פסיכומטרי, זה הזמן לדעת ולהבין איך הוא בנוי, איך הציונים מחושבים ובכלל להכיר את המבחן שמשגע את המדינה.

מבנה המבחן

מבחן פסיכומטרי מורכב משלושה נושאים: אנגלית, חשיבה מילולית וחשיבה כמותית, שלושת הנושאים  הללו מחולקים לשמונה פרקים (בכל נושא) סך הכל מאתיים עשרים וחמש שאלות אמריקאיות, על כל שאלה מוצעות ארבע תשובות ועלינו לאתר את התשובה הנכונה ביותר, שעל כל שאלה יש לנו דקה אחת למתן פתרון. אורך מבחן הפסיכומטרי שלוש שעות ועשרים דקות ללא שום הפסקת התרעננות. מבחני הפסיכומטרי נבדקים על ידי מחשבים ולא על ידי בני אדם לכן אין תשובה חלקית, גם אם אנו לא בטוחים לגבי תשובה מסוימת עדיף לנחש את התשובה מאשר להשאיר משבצת ריקה.

חשיבות המבחן

אומנם אנו יודעים כי מבחן הפסיכומטרי הוא תנאי בעת קבלת למוסד לימודים גבוה (למעט האוניברסיטה הפתוחה), אך לא רבים מאתנו מודעים מה הוא בדיוק מודד. מבחן הפסיכומטרי נחשב למבחן יחסי הוא מודד אותנו ביחס לאוכלוסייה שנבחנה באותו המעד. מבחן הפסיכומטרי משמש אינדיקציה למוסדות האקדמיים ומודד את הכישורים האקדמאים שלנו הוא בעצם מנבא איך נוכל להשתלב באקדמיה.

לעבוד כדי להצליח

אין מנוס כמו בכל דבר צריך להתאמץ ולתרגל בכדי להגיע להישגים גבוהים. הדרך הטובה ביותר ללמוד למבחן הפסיכומטרי היא בעזרת מורה. אפשר ללמוד עם מורה פרטי, אפשר ללמוד בקבוצה, אפשר ללמוד לבד, איך שנוח לכם כמובן, אבל לא לשכוח העיקרון הוא פשוט צריך כל הזמן לתרגל, לתרגל ולתרגל.

קורס פסיכומטרי

קורס הפסיכומטרי בעצם מכין אותנו בדרך הטובה ביותר ליום הבחינה. בקורס התלמידים לומדים כיצד המבחן בנוי, עוברים על כל הנושאים הנשאלים בבחינה, אפשר לומר כי מדריך הקורס בחודשים האלו הופך להיות החבר הקרוב ביותר שלנו, הוא והספרים. נכון שאנו צריכים להניח בצד לבילויים, לחברים או בכלל לכל הדברים הכיפיים, אך ההתמדה כמובן תשתלם ברגע שתקבלו את תוצאות הבחינה ותיווכחו לדעת כי אתם זכאים להתקבל לאוניברסיטה שכה חשקתם בה.

הוספת תגובה

התגובה