פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

אין הביישן למד

יום ראשון 30 כספטמבר, 2012

בעבר הלא יותר מידי רחוק ליקוי למידה היו נפלטים ממסגרת הלימודים, היום רק שהם מסיימים את התיכון אלא שגם רבים מהם ממשיכים ללימודים גבוהים ואף עושים פסיכומטרי, אבל פסיכומטרי מותאם, לא אותו המבחן הרגיל שאנו מכירים. לא מבחינת הקושי כמובן אלא בזכות ההקלות שהם מקבלים. היום תלמידים אלו הוכיחו כי שום לקות אינה מונעת את ההצלחה שלהם בחיים, הם לוקחים את המבחן הפסיכומטרי בתור אתגר ולא מבחן מיותר.

המרכז הארצי לבחינות והערכה, נותן את המענה החשוב ביותר לאוכלוסייה עם לקויות למידה ולאוכלוסייה עם מגבלות פיזיות ורפואיות, הוא מעניק להם הקלות שונות ומגוונות ובחלק מהמקרים גם מבחן פסיכומטרי על מחשב (מפע"ם). לא כל אחד יכול לזכות בהקלה זו, קיימות גם הקלות אחרות כמו תוספת זמן או שימוש במחשבון. ההקלות נקבעות בהתאם לתוצאות האבחון מטעם המרכז הארצי לבחינות והערכה.

מי את לקויי הלמידה

לקות למידה היא לקות הפוגעת בתפקודי למידה בסיסיים כמו קריאה, כתיבה וחישוב, לאדם הסובל מהלקויות השונות לעיתים קשה מאוד לבטא את עצמו, לרכוש ידע ומיומנות כפי שהינו מצפים מאדם בגילו. לקויות למידה הן רבות ומגוונות  ביניהן אנו מכירים את הדיסלקציה, דיסקלקוליה, דיסגרפיה, יש המחשבים את אלו בלבד כאשר הם מדברים על לקויות למידה. ויש המרחיבים את הקשת להפרעות למידה כמו היפראקטיביות, לקות שפה, לקות הקשבה ועוד. לא מחייב כי אם הובחנו בתיכון באחת מהפרעות אלו נקבל את ההקלות במבחן הפסיכומטרי, אלא נצטרך לעבור מבחנים ואבחונים של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה.

ההקלות האפשריות במבחן הפסיכומטרי

המרכז הארצי לבחינות הוא שבסופו של דבר יחליט אילו הקלות נקבל. ההקלות האפשריות לאוכלוסייה הסובלת מלקויות למידה הן: צמצום פרקי הבחינה, פרק אחד מכל נושא, תוספת זמן בחלק מפרקי הבחינה או בכולם, שימשו במחשבון, האזנה לבחינה באנגלית, הגדלת טופס הבחינה לדף 3A  הפסקה בין פרק לפרק בבחינה.

קורס פסיכומטרי ללקוי למידה

בשונה מהקורסים הרגילים, קורס פסיכומטרי ללקוי למידה האווירה בו איטית יותר, הלימודים פחות מלחיצים, אין מטרה להעמיס על הנחן מסה של חומר אלא לנסות להעביר את החומר בהדרגה, המסלול של לקוי למידה כולל מצגות, סרטונים, סרטים, תמונות כל אביזר ואמצעי שיוכל להקל על התלמידים ולעזור להם ללמוד בצורה טובה יותר ונעימה יותר.

הגודל כן קובע

בקורס פסיכומטרי מותאם ללקוי למידה מספר התלמידים בכיתה אינו יעלה על עשרה- שניים עשר תלמידים בניגוד לקורס הפסיכומטרי הרגיל הכולל מעל לשלושים תלמידם, הספרים והחברות שונים מהקורס הרגיל קורס פסיכומטרי מותאם כולל יותר שיעורים מקורס רגיל וכמובן שגם התלמידים זוכים לשיעורים פרטניים, אחד על אחד עם המורה.

מי יכול להצטרף לקורס

יש תלמידים שלקות הלמידה שלהם אומנם מפריעה להם, אך הם אינם עומדים בקריטריונים של קבלת הקלות, גם תלמידים אלו יוכלו להצטרף למסלול מותאם בכל הקשור בהכנה לבחינת הפסיכומטרי.

הוספת תגובה

התגובה