פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

איך לומדים לפסיכומטרי?

יום ראשון 10 כמרץ, 2013

בין אם אנו רוצים ללמוד באוניברסיטה או במכללה, כנראה שנצטרך לעבור את מבחן הפסיכומטרי. המבחן הגדול נערך בחמישה מועדים שונים בשנה ואיתו מגיעות גם השאלות הרבות שאנו מתחבטים בהן, כיצד לומדים למבחן הפסיכומטרי? איך עושים את זה? מה זה דורש ממני? כמה זה עולה? האם אני יכול לעבוד בזמן הלימודים?

אז איך מתכוננים למבחן ?

אז כבר הבנו שאנו חייבים לעבור את המבחן אם אנו רוצים להתקבל לאוניברסיטאות והמכללות הציבוריות הקיימות היום בארץ. עכשיו, נתחיל לבדוק עם עצמנו בשיטת האלימינציה מה יותר טוב לנו? לאיזו דרך אנו מתחברים יותר? האם אנו אוהבים ללמוד בכיתה גדולה או בכיתה קטנה? ואולי אפילו הדרך הפרטנית היא הטובה לנו ביותר? איפה כדאי ללמוד? לבד בבית או בקורס?. אז לפני שאנו מתחילים, והדברים עדיין נשמעים לנו סינית, נלמד  איך מורכבת הבחינה ובהתאם לכך נוכל לבחור לאיזו שיטה אנו מתחברים יותר.

מרכיבי הבחינה

מבחן פסיכומטרי מורכב משלושה חלקים עיקריים, בעצם שלושה פרקים – חשיבה כמותית, חשיבה מילולית וידיעת השפה האנגלית, כל פרק מחולק לשמונה נושאים. המבחן מורכב ממאתיים עשרים וחמש שאלות אמריקאיות שאותן עלינו להשלים בשלוש שעות ועשרים דקות בלבד, זאת אומרת שבממוצע יש לנו דקה אחת לענות על כל שאלה.

חשיבה כמותית

במבחן הפסיכומטרי תוצג לנו, בדרך כלל, שאלה שתראה לנו מאוד מסובכת, והתשובה אליה, בדרך כלל, תהיה מאוד פשוטה. גם ידע בסיסי או נרחב בפעולות חשבון ובבעיות  במתמטיקה ובגאומטריה לא יכול לתאר את השאלות המורכבות במבחן הפסיכומטרי. השאלות במבחן אמורות לאתגר אותנו ואנו אמורים לתת פייט בחזרה בכך שאנו כבר מתורגלים בטכניקות שונות שלמדנו מבעוד מועד.

חשיבה מילולית

אוצר מילים בשפה העברית, שטויות נכון? הרי נולדתי בישראל, אני מדבר את השפה שוטף, במה כבר יכולים להתקיל אותי? אז זהו, שמסתבר שיש הרבה במה להתקיל. משפטים כמו גרבתי פוזמק או ישבתי בגזוזטרה הם לא משפטים שנשתמש בהם ביומיום ובטח שלא במילה כרוכית. במילים אלו ניתקל רק כשנלמד למבחן ונתחיל לתרגל בצורה יומיומית, וכמו שאומרים בארמית – נעלה מ"בירא עמיקתא לאיגרא רמה".

אנגלית – אוצר מילים וידיעת השפה

נתייחס לחלק זה בדיוק כפי שהתייחסנו לחלק החשיבה המילולית. גם כאן אנו חייבים ללמוד אוצר מילים שלא משתמשים בו ביומיום. לדוגמא, נראה מילים ונשמע משפטים שמעולם לא נתקלנו בהם. לא בטלויזיה ולא בסתם שיחת חולין שניהלנו באנגלית קוראים לזה אנגלית ספרותית, ומה שאנחנו רגילים לשמוע זו אנגלית מדוברת. מילים נרדפות זהו שם המשחק וככל שנפתח מילונים יותר ונתרגל יותר, כך נדע יותר ויותר מילים באנגלית ואוצר המילים שלנו יגדל. אז שוב – תרגול מביא לשלמות ותרגול מביא להצלחה במבחן הפסיכומטרי.

הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: