פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

מה עדיף פסיכומטרי או שיפור בגרויות?

יום ראשון 10 כמרץ, 2013

שאלת השאלות אחרי שאנו מסיימים את הצבא, חוזרים מהטיול הגדול שלנו במזרח או בדרום אמריקה, זה האם לשפר את הבגרויות או האם לעשות מבחן פסיכומטרי. זו באמת שאלה לא קלה רק אם יש לך את אפשרות הבחירה.

ללמוד באוניברסיטה

כאשר אנו רוצים ללמוד באוניברסיטה השאלה האם לשפר בגרויות או לעשות מבחן היא פחות רלוונטית, כיוון שהמבחן הזה לא בא במקום המבחן הזה, יש כאן שכלול של ציונים. כאשר אנו רוצים להתקבל לאוניברסיטה אנו כבר יכולים לראות מבעוד מועד את תנאי הקבלה, איזה ציון בגרות עלינו להציג ואיזה ציון פסיכומטרי עלינו להציג.

לימודים במכללות

גם במכללות הפרטיות דורשים מאתנו הצגת ציונים של בגרות ופסיכומטרי, בכמה מהפקולטות יכול להיות שלא ידרשו מבחן פסיכומטרי אך ידרשו ציון גבוה מאוד של הבגרויות, ומכאן עולה השאלה האם כדאי לי לשפר בגרות או האם כדי לי ללמוד למבחן הפסיכומטרי.

לסבר את אוזניכם

במקרה ואין לכם תעודת בגרות שלמה, אתם לא תוכלו להתקבל לשום מוסד אקדמי, לכן במקרים אלה תמיד נמליץ להשלים את הבגרות. מבחני הבגרות אינם מחליפים את מבחן הפסיכומטרי, אך השלמת הבגרויות במיוחד באנגלית ובמתמטיקה תסייע לכם גם במבחן האי קיו. מאחר וחלק מהפרקים במבחן זה הם ידיעת האנגלית וחשיבה כמותית.

התשובה האמתית

כאשר אתם מתכוונים להתקבל למוסד אקדמי, עליכם לברר מה הם תנאי הקבלה, איזה ציון פסיכומטרי יאפשר לנו ללמוד באותו המוסד ואיזה ציוני בגרות אנו צרכים להציג. רק לאחר מכן נוכל לדעת בוודאות האם אנו צריכים לשפר את הבגרויות או שאין צורך. זכרו כי ברוב המקומות הבגרות לא באה על חשבון מבחן הפסיכומטרי או להפך.

להירשם לקורס פסיכומטרי

כאשר אנו רוצים להתחיל בלימודים לפסיכומטרי עלינו להבין קודם לכן מי אנחנו, נשמע לכם קצת הזוי נכון? אך יש כמה דרכים עיקריות ללמוד למבחן הפסיכומטרי. אתם יכולים ללמוד לבד בבית, ללמוד בקורס מיוחד המכין אתכם למבחן או ללמוד אצל מורה פרטי.

השאלה הנשאלת איך אתם מעדיפים ללמוד, חישבו למשל על שיעורי המתמטיקה או האנגלית בבית ספר התיכון, האם נמנמתם עם הקבוצה החזקה יותר או החלשה, האם הלימודים היו קלים עבורכם או קשים, כמה יחידות עשיתם בבגרויות השונות.

אם נמניתם עם הקבוצה החלשה יותר ויש לכם קושי ללמוד, יהיה עדיף עבורכם ללמוד בכיתה קטנה או אצל מורה פרטי, אם נמניתם עם הקבוצה החזקה, אתם בהחלט תוכלו לעמוד בקצב הכיתה של הפסיכומטרי.

רק זכרו יש כמה מכונים בארץ אשר מכינים לפסיכומטרי בצורות שונות, כולם יבטיחו לכם ציונים גבוהים, כולם יבטיחו לכם לימודים בצורות מעניינות, אך בסופו של דבר עליכם לברר כמה תלמידים יש בכיתה, כי לא נוח לכם ללמוד בכיתה גדולה, תמיד יש לכם אלטרנטיבות אחרות וטובות יותר שיתאימו במיוחד עבורכם.

תגובה אחת »

תודה על המידע המעמיק.

26 באוגוסט, 2013 | 10:37
הוספת תגובה

התגובה

עוד בנושא: