פסיכומטרי – הכנה לפסיכומטרי עם טיפים של 7 שנים! |

הבלוג הכי פסיכומטרי!

פסיכומטרי מנצחים ב- 7 דרכים !

כיצד להתכונן למבחן הפסיכומטרי?

מבחן הפסיכומטרי הוא אחד המבחנים החשובים ביותר שנעבור בחיינו, השאיפה כמובן לעבור מבחן אחד בלבד, אך למזלנו אחרי שהשגנו את הציון לו אנו מייחלים לא נצטרך יותר לעבור את המבחן הזה. עכשיו נותרה שאלה אחת פתוחה כיצד להתכונן למבחן הפסיכומטרי?

הדרך המתאימה עבורי

כל אחד מאיתנו שונה באופי ובשיטת הלימודים המועדפת אליו, אין פה נוסחה מתמטית מה הדרך הטובה ביותר, אך לא תמיד מה שטוב לחברים שלי טוב גם עבורי. כמו שאתם בטח יודעים הבחינה הפסיכומטרית נחשבת לבחינה יחסית. הניקוד אינו נקבע כמו המבחנים בתיכון כמו המבחנים שתעברו באוניברסיטה. במבחן הפסיכומטרי אינכם צריכם רק ללמוד ולשנן את החומר אלא עליכם להיות הטובים ביותר. הציון קובע כמה אתם טובים ביחס לאוכלוסייה שנבחנה באותו המועד.

שלבים בדרך להצלחה

גם אם אתם חושבים שאתם טובים במתמטיקה או באנגלית, לפסיכומטרי חוקים משלו. הדרך הטובה ביותר ללמוד למבחן היא עם מורה מנוסה שהכשיר תלמידים רבים לעבור את מבחן הפסיכומטרי בהצלחה. הוא יוכל לראות היכן אנו חלשים והיכן אנו חזקים יותר, ובעבודה משותפת הוא יעזור לנו למקסם את היכולות שלנו בכדי להגדיל את הסיכוי להיות טובים מהאחרים הרי אמרנו שהפסיכומטרי הוא מבחן יחסי.

התפלגות הציון האישי

עלינו לתרגל מבחני עבר ב-" זמן אמת" הרי הפסיכומטרי קצוב בזמן שאנו לא יכולים לחרוג ממנו. כמה שנתרגל יותר ויותר מבחנים נוכל להשתפר יותר. בכל פעם שאתם מסיימים מבחן ובודקים את הציון שלכם עשו תרשים ותראו כמה אתם משתפרים. איתור החזקות והחולשות שלנו, יכול לעזור לנו בתכנון הזמן במבחן האמתי, היכן אנו יכולים להתעכב יותר והיכן אנו יכולים להתקדם מהר יותר.

קצב קדימה קצב

בתחילת כל פרק ניתקל בשאלות קלות יחסית, אל תזלזלו בשאלות האלו ואל תעברו עליהם במהירות רבה מידי, תפקיד שאלות אלו הוא להכניס אותנו לקצב מהיר יותר. ספרי הלימוד שלנו והמבחן מורכבים עם הרבה מחשבה, לכן אין עלינו לזלזל בשום שאלה או בשום נושא גם אם אנו מרגישים חזקים יותר בנושא מסוים. ככה לפחות נוכל לדעת איך לתכנן את הזמנים שלנו.

להכיר את עצמך

כמו שכבר הבנו הפסיכומטרי הוא מבחן יחסי וההצלחה שלנו תלויה בכמה גורמים, בין אם בחרנו ללמוד עם מורה פרטי, לבד או בקורס מיוחד, חשוב לתרגל כמה שיותר בבית, אומנם זו תקופה שאינה תחשב לקלה במיוחד, אך בהחלט התרגולים בבית יראו לנו תמונת מצב לגבי התקדמותנו בחומר. כך נדע היכן להשקיע יותר מאמץ והיכן פחות. מפתח להצלחה טמון בהכרה שלנו וביכולת הביקורת העצמית.